Multi Touch Ekran Nedir?

Multi touch ekran, günlük hayatımızda çok sık kullandığımız ekranlardır. Multi touch ekrana örnek vermek gerekirse en yaygın olanı telefonlarımızdır. Birden fazla dokunma algılayan cihazlara multi touch ekranlı cihazlar denir. Şimdilerde çok yaygın hale gelen bu çoklu dokunma sistemleri okullarda da normal tahtaların yerini almaya başladı. Akıllı tahta dediğimiz sistemlerde de kullanılır.

 

Evimizde kullandığımız televizyon bir multi touch ( çoklu dokunmatik ) ekran olabilir mi?

Evet olabilir. Fakat kullanılacak alana göre televizyon seçimi yapmak en doğrusudur. Eğer ki halka açık ortamda sergilenecek ise biz şirket olarak vizyonumuz gereği endüstriyel ekranlar öneriyoruz.

 

Türkiye’de ne zamandan beri çoklu dokunmatik ( multi touch ) ekran üretiliyor?

 

Biz 2007 yılında ilk çoklu dokunmatik sistemlerle tanıştık ve bu yıldan beri üretim yapmaktayız. Şirketimizin AR-GE çalışmaları sonucu sınırsız dokunmayı algılayan lazerli sistem geliştirdik. Patenti bize ait olan bu ürün sayesinde hava dahil olmak üzere istenilen her alanı,bölgeyi sınırsız dokunmatik yapabiliyoruz.

 

Multi touch ( çoklu dokunmatik ) sadece ekranlarda mı çalışıyor?

Hayır. Biz patentli ürünümüz sayesinde bugüne kadar multi touch masalar, toplantılarda prestiji yakalamak adına havada dokunma alanı, hologram, sanal asistan gibi yaptığımız diğer ürünlere de entegre ederek bu alanda da çağ atladık.

Koç Tofaş Müzesi, Zaman Makineleri Saat sergisi

Koç Tofaş Müzesi, Zaman Makineleri Saat sergisi

Sakıp Sabancı Müzesi, Atlı Köşk, Kaligrafi Sergisi

Sakıp Sabancı Müzesi, Atlı Köşk, Kaligrafi Sergisi

16
Dec
2014

Cevap yaz