Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Mat Bilişim, en yeni teknolojileri takip ederek uyarlamakta, ters mühendislik çalışmaları yürütmekte ve yeni teknolojileri üretmektedir.

Multi Touch – Çoklu dokunmatik

Multi Touch teknolojisi üzerine yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiğimiz yeni nesil Multi Touch algılama sistemimiz akranlarına karşı olağan üstü başarı sağlamıştır.

masa65b v_1 32

Touchmacs, yenilikçi bir teknolojiye sahip dokunmatik sistemidir. Geleneksel tüm dokunmatik ekranlardan farkı tek noktada değil çok noktada dokunmaya duyarlı olmasıdır. 2-32 ya da Patentli teknolojimiz ile sınırsız sayıda dokunmayı algılayabilmektedir.Bu sayede aynı bilgisayar ve ekranda bir çok kullanıcıbirlikte çalışabilmektedir.

 

AR (Augmented Reality )

Arttırılmış Gerçeklik / Zenginleştirilmiş Gerçeklik yöntemleri :

Augmented Reality 3

Gerçek dünyaya, sanal dünyadan bireyler veya objeler getirmek.
Sanal dünyaya, gerçek dünyadan bireyleri veya objeleri götürmek.
True AR ve Marker/Markerless AR olarak iki kategoride değerlendirmekteyiz.

True AR (Augmented Reality)

Augmented Reality 1

•Yukarıda, gerçek dünya bir ekrana yansıtılmış.
•Mavi t-shirtli çocuk kendisini ekranda görüyor.
•Yanında beliren Mini ve Mickey mouse ile dans etmeye başlıyor.
•Etkinlik süresince yüzlerce çocuk eğlenirken ailesi fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaştı, arkadaşlarını davet ettiler.
•Bu projede prodüksiyon stüdyo çekimi ve kostümler ile yapılmıştır.

Marker/Markerless AR

Marker’lı AR sistemi önceden tanımlanmış bir görselin, PC Iphone, Android gibi platformlardaki

cihazların kamerası vasıtasıyla bakıldığında video, animasyon ve 3 Boyutlu modellerin gözükmesini sağlar.

Görselin basılı olduğu medya hareket ettiğinde artırılmış gerçeklik içeriği de onu takip eder.

Augmented Reality

Augmented Reality

Fitnect – Dijital Giyinme Kabini

Fitnect, Türkiye’nin en kapsamlı ve etkileyici dijital giyinme kabini yazılımıdır.
Ayrıca Sanal Ayna, Sanal vitrin, Sanal market ve çok daha fazlası olabilmektedir.

IMG_0898 (Large) sanal_giyinme2 1970681_665805000155569_8246583550659320100_n

Özellikleri :
Uzaktan el hareketleri ile kullanım.
Sosyal medya entegrasyonu.
Bulut veritabanı teknolojisi ile sınırsız kıyafet modeli.
Tamamen tasarlanabilir değişken arayüz.
Canlı kumaş fiziği
Yüksek çözünürlüklü Gerçek 3 boyutlu kıyafet modelleri.
Markalar ve Mağazalar için:
Daha fazla müşteri ilgisi ve daha iyi satış.
Markalaştırılabilir.
Canlı istatistikler.
Dönemsel fiyatlandırma ile karşılanabilir maliyet.
Özelleştirme araçları.
Uzaktan yönetim.
Teknik özellikler:
Full HD desteği.
Yatay ve dikey kullanım.
Harici kamera desteği.
Tüm etkileşim uzaktan el hareketleriyle yapılabilir.
Akıllı sistem ile imnimum kalibrasyon süresi
Bulut sistemi ürün, kullanıcı ve lisans yönetimi.
Otomatik güncelleme
Fitnect, Türkiye yetkili satıcısı Mat Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti. ‘dir.
Fitnect Türkiye Facebook sayfası

 

İnteraktif Sistemler

İç ve dış mekan uygulamalarında, kendi üretimimiz olan interaktif sistemleri kullanarak en yüksek düzeyde hayranlık uyandıran deneyimler sunmaktayız. Alışılmışın dışında projeler ortaya koymak için sürekli Ar-Ge yatırım ve çalışmalarına devam ederek her zaman yeni bir metodu piyasaya kazandırmaktayız. Teknolojiye olan bu yaklaşımımız sayesinde müşterilerimize her zaman farklı ve akıllı reklam araçları sunabilmekteyiz.

Algılama metodlarımız:

Hareket algılama, İskelet algılama, Obje algılama, Barkod algılama, Derinlik algılama, Resim ve video algılama, Dokunmatik algılama

Sanal Vitrin Uygulamaları

Ters Projeksiyon Vitrin Uygulamaları ( Holografik / İnteraktif ), marka ve firmaların reklam, tanıtım ve ürün lansmanlarını ilgi çekici bir şekilde yansıtan teknolojik bir çözümdür. Bu uygulamanın genel kullanım alanları; perakende mağazaları, showroomlar veya bina dış cephe vitrin tasarımlarıdır.Bu uygulamada, firmaların öne çıkartmakistediği marka lansmanları, ürün portföyü ve piyasaya sürülen yeni tasarımlarını başarılı prodüksiyon ve animasyon yöntemleriyle hazırlanır.

Ters Projeksiyon Vitrin Uygulamaları ( Holografik / İnteraktif ), geliştirilmiş hali olarak dokunmatik bir yüzeyle interaktif bir hale getirmiştir. Böylelikle müşteri vemüşteri odaklı izleyicilerin beğeni ve ilgisini maksimum düzeyde tutulmaktadır. Ayrıcı bu uygulama beklentilerin üzerinde gösterdiği yüksek performansın yanı sıra, kolay kurulumu ve uygun maliyetleri ile firmaların reklam bütçelerinin kullanımında büyük avantaj sağlar.

ÖZELLİKLERİ:

-Kolay kuruluma sahip olan uygulama profesyonelce var olan teşhir alanına gizlenebilir

-Uygulama kapalı olduğu zamanlarda, çok açık ve transparan film sayesinde mağazanın iç ve dış tarafları kolaylıkla görülebilir

-Transparan film sayesinde vitrine yansıtılan animasyonlar gerçeğe çok yok yakındır.

-Profesyonelce hazırlanan prodüksiyon sayesinde hedef kitlenin tüm ilgilerini toplar

-Güneş ışığı olmadığı zamanlarda yüksek kalite elde edilir.

-Uygulama çıkartılmak istendiğinde vitrine hiçbir zarar gelmez.

Sanal Asistan ( Sanal Hostes )

Firma ile müşteri arasında bilgi alış verişini kesintisiz ve en hızlı şekilde yönlendirilir.

-Firma ürün ve hizmetlerini en doğru ve en uygun şekilde aktarır.

-Görsel ve işitsel engellilerin bilgi ve yönlendirmelerden kolaylıkla yararlanmalarını sağlar.

-Zaman ve eleman kaybını en aza indirger.

-Geniş kitlelere, tanıdık sima, görüntü ve ses kullanarak (seçilmiş olan reklam yüzü) daha samimi ve akılda kalır şekilde ulaşmayı sağlar

-İlgi çekici, merak uyandırıcı özellikleriyle bütün dikkatleri üstüne toplar.

-Karanlık veya loş ortamlarda da (Otel lobi, toplantı lansman salonları, danışma vitrin gibi) tanıtım ve reklam yapılabilmesine olanak sağlar.

-Reklam bütçesini en uygun ve akılda kalır şekilde kullanarak bu anlamda firmaların istenilen hedeflere daha çabuk ulaşılmasını sağlar.

sanal_asistan2     sanal_asistan1

INTERAKTIF SANAL ASISTAN ÖZELLİKLERİ

-Kolay kurulum ve çalıştırma

-Dokunmatik ekran özelliğiyle interaktif olan Sanal Asistan vermek istenilen bilgileri bir dokunuşla tüm detayları ile aktarma

-Hedef kitlenin, İnteraktif Sanal Asistan sayesinde zaman kaybedip yetkili kişi aramadan istenilen bilgiye doğrudan ulaşmasını sağlama

-Online sistem ile kontrol edilip güncellenebilen tanıtım içeriği, firmaların sürekli yenilenen ürün grubu, yeni dizayn ve promosyonlarını en etkili ve hızlı bir şekilde hedef kitleye aktarımı

-Maksimum güvenilirlik ve uzun ömürlülük

-İsteğe bağlı özel tasarım stant çalışmaları ( reklam, logo, LED ışık… vb)

-Ayarlanabilinen ses sistemi sayesinde istenilen desibelde bilgi aktarımı

Video Mapping

Video mapping, profesyonelce hazırlanmış modelleme, 3D animasyon ve efektleri projeksiyonlarla destekleyen ve belirli bir alana giydirme yöntemiyle hazırlanan konsept çalışmaların bütünüdür. Prodüksiyon içeriği ve özellikleriyle hayal gücünüzün sınırlarını zorlayan Video Mapping, hem sizi hem de hedef kitlenizin beğenisini %100 kazanacağınız bir uygulamadır.

      KIOSK SISTEMLER

Artmacs ürünleri ambiyans ve özel ortam konseptleri için farklı tasarımlar ile ileri teknolojiyi zarafetle birleştirip sizin ve misafirlerinizin kullanımına sunuyor. Artmacs ‘in ahşap aksamı tamamen altın varak kaplı ve özel motifler ile işlemeli olabildiği gibi sizin tercihlerinize göre farklı kaplamalar ve renkler ile kullanmak istediğiniz ortamın ambiyansına uygun halede getirilebilmektedir.

561131_10151196723196056_720181131_n IMG_0930 IMG_0900

Touchmacs kiosk ürünlerimiz dokunmatik ekran ve klavye seçenekleri sayesinde en yüksek kullanım kolaylığını da sizlere sunmaktadır. Tesis bilgileri, kiosk işlemleri, information PC, müzik yayını veya farklı amaçlara göre tasarlanmış görsel sunumları üzerinde çalıştırabildiğiniz gibi, ağ bağlantısı sayesinde internet kullanımı için de ideal bir çözümdür.

ENDUSTRIYEL SISTEMLER

Himacs

Himacs sistemleri ileri derecede dayanıklılık kriterlerine uygun olarak üretilmiş, dünyanın kabul ettiği standartları barındıran endüstriyel tip bir bilgisayardır.  Kullanım alanlarında kesintisiz çalışmayı garanti edecek şekilde dizayn edilmiş olan Himacs  soğuğun, sıcağın, titreşimin, sarsıntının, sıvı temasının,tozun kaçınılmaz olduğu ortamlarda operasyonel faaliyetlerinizi birebir yerine getirmenizi sağlamaktadır.

13 (Small)

Proofmacs

Proofmac  sistemleri su, yağ, kir, toz, şok, asit, darbe ve kurşun geçirmez özellikte imal edilebilen özel yapım bilgisayarlardır. Tipik özellikleri tamamen sizin talepleriniz doğrultusunda belirlenir. Su altı çalışmaları için belirtilen basınç değerlerine dayanabilen veya farklı koşullarda en kuvvetli asit türlerine maruz kalmasına rağmen stabil çalışabilen çok özel ürünlerdir. Boyut, performans ve bağlantı konektörleri sizin talepleriz doğrultusunda tasarlanmaktadır. Proofmacs sistemleri en ağır şartların yanı sıra en özel şartlar için üretilirler.

15 (Small)

 Liftmacs

İş makineleri, ağır yük taşıyıcıları, forkliftler ve türevlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olan Liftmacs endüstriyel tip, dayanıklı malzeme ve ileri teknoloji bileşenlerinden oluşan,  sizin kesintisiz olarak hizmet alabilmenizi sağlayacak bir bilgisayar sistemidir. Kullanım alanlarında kesintisiz çalışmayı garanti edecek şekilde dizayn edilmiş olan Liftmacs soğuğun, sıcağın, titreşimin, sarsıntının, sıvı temasının ve tozun kaçınılmaz olduğu hareketli ortamlarda operasyonel faaliyetlerinizi bire bir yerine getirmenizi sağlamaktadır.

261807_181096765279086_7287135_n

 

17
Apr
2014

Cevap yaz